Sklep
internetowy
B2B
.
Łożyska
+48 32 296 11 34
Wyroby elektrotech.
+48 32 296 11 35
Wyroby hutnicze
+48 32 296 11 52

Elementy ustalające

ELEMENTY USTALAJĄCE

Prawidłowa i długotrwała praca poszczególnych elementów w różnego typu mechanizmach jest możliwa między innymi dzięki komponentom odpowiadającym za zabezpieczenia układu hydraulicznego przed przedostaniem się do jego wnętrza różnego typu zanieczyszczeń powstających w trakcie pracy urządzenia. Pierścienie zgarniające nie tylko chronią inne elementy znajdujące się w maszynie – m.in. pierścienie prowadzące czy uszczelnienia – przed brudem, pyłem, kurzem czy wilgocią. Pracując w ruchu posuwisto-zwrotnym umożliwiają także równomierne rozłożenie na powierzchni tłoków lub łożysk optymalnie cienkiej warstwy smaru/oleju, niezbędnej do prawidłowej pracy mechanizmu. Pierścienie zgarniające dostępne w Ewmar-Ness to produkty łatwe w montażu i trwałe, wykonane z najwyższej jakości materiałów o wysokiej klasie odporności na ścieranie. Bogaty asortyment produktów znajdujących się ofercie obejmuje różnego typu pierścienie zgarniające, przystosowane do warunków pracy i wskaźników takich jak temperatura, siła tarcia czy rodzaj zanieczyszczenia.

 

  • Tuleje
  • Pierścienie ustalające
  • Nakrętki, podkładki

Tuleje wciągane są najczęściej stosowanymi elementami doi ustalania łożysk z otworem stożkowym na czopie walcowym, ponieważ umożliwiają zabudowę łożysk zarówno na wale gładkim jaki z odsadzeniem. montaż tych tulei jest łatwy i nie wymaga ustalania ich położenia na wale.

 

Tuleje wciskane mogą być stosowane do montażu z otworem stożkowym na walcowej powierzchni osadzenia zarówno na wałach gładkich, jak i z odsadzeniem. Tuleja jest wciskana w otwór łożyska, które opiera się o odsadzenie na wale lub inny element zamocowany na wale. Zamontowana tuleja musi być zabezpieczona na wale za pomocą nakrętki lub płyty dociskowej.

 

Nakrętki łożyskowe służą do mocowania łożysk i innych elementów maszynowych na wale oraz do montażu łożysk na czopach stożkowych, a także do demontażu łożysk z tulei wciskanych.

 

Podkładki to proste, stabilne i niezawodne elementy mocujące zabezpieczające nakrętki łożyskowe.

Zapytaj o produkt

Partnerzy partnerzy
Dziękujemy

Twoja wiadomość została wysłana.

×
Thanks.

Your message was sent successfully.

×